Menu główne:
Najnowsze komunikaty
UWAGA! Przypominam startującym w zeszłorocznej cypriniadzie poznańskiej ( z AllerAqua ), że nadal są do odbioru wiadra z peletem dla wszystkich startujących. Nadal kilka osób ich nie odebrało.
wpłaty od 25 stycznia do maja w każdą sobotę w godzinach 09.00 do 12.00 w "Leśniczówce" Poznań ul. Ku Dębinie 2.
prace społeczne będą organizowane w każdą sobotę marca od godziny 8.00 lub w innym terminie po umówieniu z wiceprezesem Kazimierzem Szymańskim tel. 692 632 312
UWAGA!!! Na wszystkich stawach obowiązuje zakaz połowu drapieżnika.
Od 2014 roku obowiązuje limit ilościowy okonia -
Zezwala się na łowienie okonia spod lodu.
Terminy zawodów wędkarskich w 2014 r.: kliknij tutaj
Zarybienie stawów Dębina w 2013 roku: kliknij tutaj
UWAGA!!! Zgodnie z decyzją Dyrekcji Zakładu Lasów Poznańskich na terenie Dębiny obowiązuje całkowity zakaz ruchu pojazdów mechanicznych. Samochodami mogą poruszać się tylko osoby posiadające pisemne zezwolenie od Zakładu Lasów Poznańskich, którzy w ramach tego zezwolenia mogą wjechać w celu wyładowania sprzetu, a następnie muszą odprowadzić samochód na parking. Jedynem dozwolonym miejscem do parkowania pojazdów osób z zezwoleniem jest teren przy bunkrze koło stawu Słoneczny. Dyrekcja zezwoliła również na wjazd do Dębiny uczestników zawodów karpiowych tylko i wyłacznie w celu wyładowania i załadowania sprzętu wędkarskiego. Powyższe zostało wprowadzone z uwagi na skargi spacerowiczów.
Skarbnik przyjmuje po uprzednim kontakcie telefonicznym. Telefon do skarbnika: 512387024
UWAGA! Do regulaminu połowu ryb wprowadza się punkt o brzmieniu: Zakaz używania plecionki jako linki głównej przy wędkowaniu metodą włosową.
Aktualnie obowiązujący "Regulamin połowu ryb dla członków SMD" ze wszystkimi zmianami znajdziesz: kliknij tutaj
Pozostałe KOMUNIKATY: kliknij tutaj
Stawy Dębina w Poznaniu
Położenie: W lasku "Dębina" na zachodnim brzegu Warty w Poznaniu. Lasek przylega bezpośrednio do zabudowań ograniczającego z południa Poznań osiedla Dębiec oraz ulic Droga Dębińska, Piastowska, Dolna Wilda.
Historia: W 1984 r po wielkiej powodzi, gdy stawy zostały zalane przez Wartę, która po ustąpieniu zabrała wraz ze swoimi wodami ryby zasiedlające dotąd starorzecze, dzięki zapałowi kilkunastu wędkarzy -
Zbiorniki wodne:
Stawy należą do zbiorników przepływowych z możliwością regulacji poziomu lustra wody. Woda jest uzupełniana rurociągiem z uwagi na sąsiedztwo Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji i liczne studnie głębinowe. Przeźroczystość wody w listopadzie wynosi ok. 50 cm. W lecie występują okresowe zakwity zoo-
Dno i roślinność wodna: Dno stawów jest twarde, pokryte osadem organicznym jasnym o miąższości średnio 10 mm i licznymi zawadami w postaci pni ściętych lub zwalonych przez bobry drzew. Roślinność wynurzoną stanowią niewielkie skupienia tataraku, trzcin i pałki wodnej, a zanurzoną kępy rogatka sztywnego. Ilość roślinności podwodnej jest zmienna. Jednego roku zarośnięte są duże połacie stawu Słonecznego, następnego natomiast stawu Grundela lub rowu na stawie Dębowym. Najuboższą roślinność podwodną ma staw Borusa.
Linia brzegowa: Silnie rozwinięta. Porośnięta drzewostanem liściastym (dęby, buki, topole, akacje). Bezpośrednie brzegi stwarzają dogodne warunki do wędkowania. Zakazany jest jedynie połów z brzegu południowego stawu Słonecznego (teren Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji) i z wysp.
BUFET LEŚNY "U BORUSA" JUŻ OTWARTY
Zapraszamy do wyremontowanego BUFETU LEŚNEGO "U BORUSA" przy Leśniczówce. Szef poleca: golonki, szaszłyki, lody i napoje oraz piwo "z kija".
NASI PRZYJACIELE